Biblioteka przyjazna uczniowi VI edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Biblioteka przyjazna uczniowi VI edycja”

studium_logo

zaprasza do udziału w kursie/studium przedmiotu

Biblioteka przyjazna uczniowi VI edycja

realizowanym w okresie od 27.11.2015 r. do 27.02.2016 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 27 listopada 2015 r.

Program kursu:
  1. Organizacja biblioteki szkolnej.
  2. Standaryzacja i normalizacja w bibliotekarstwie.
  3. Dobór materiału czytelniczego.
  4. Konstruowanie scenariuszy zajęć biblioterapeutycznych.
  5. E – biblioteka. Nowe technologie informatyczne w bibliotece.
  6. Współpraca bibliotekarza z nauczycielami, uczniami, rodzicami i innymi bibliotekami.
  7. Prawo autorskie w praktyce biblioteki.
  8. Ochrona danych osobowych w praktyce biblioteki. Elektroniczna archiwizacja danych.
  9. Trendy rozwoju bibliotekarstwa w Polsce i na świecie.
  10. Źródła finansowania kultury: z budżetu państwa, jednostek samorządu terytorialnego, funduszy europejskich i in.
  11. Awans zawodowy nauczyciela bibliotekarza.

Cel kształcenia: celem kursu jest usystematyzowanie wiedzy objętej programem kursu. Treści kształcenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych będą dostępne po zalogowaniu się na stronę kursu. Absolwenci kursu otrzymają zaświadczenia o jego ukończeniu.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 294 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w całości ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2, 02 – 326 Warszawa.

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

Koordynator szkolenia

Urszula Bartela
u.bartela@spe.edu.pl
(22) 833-38-90, 833-39-90 wew. 24

Wymagania techniczne dla uczestników kursu:

• komputer z łączem internetowym
      • adres e-mail

Wymagania wstępne dla uczestników kursu:

• wykształcenie min. średnie

Kurs równoważy 55 godzin szkolenia stacjonarnego.